Camerata Salzburg / Vox Luminis XL / Lionel Meunier
Twee werelden, één concert. In Haydns Missa in angustiis, later bekend als de Nelsonmis, klinkt de spanning van een wereld in crisis. Geschreven in 1798, in een tijd van oorlog en onzekerheid, is dit muziek die tegelijk urgent en hoopvol is. Krachtige orkestpassages en indringende koordelen drukken dreiging en onrust uit, terwijl intieme momenten ruimte maken voor veerkracht en vertrouwen.
Daartegenover staat Mozarts Requiem, een tijdloos werk dat bij elke uitvoering nieuwe betekenis krijgt. Zonder directe strijd, maar met een intense reflectie over sterfelijkheid, troost en menselijkheid. Juist in zijn onvoltooide karakter blijft het open, kwetsbaar en herkenbaar.
Onder leiding van Lionel Meunier brengen Camerata Salzburg en Vox Luminis deze muziek met helderheid en diepgang tot leven. Zo ontstaat een avond die balanceert tussen spanning en verstilling, die nog lang blijft nazinderen.