Terug naar overzicht
Julia Kleiter en Michael Gees: Wolf en Schubert
Sopraan Julia Kleiter en pianist Michael Gees brengen een programma met liederen van Schubert en Wolf, twee grootmeesters van het Duitse lied.
Sopraan en pianist brengen liedkunst van Schubert en Wolf
Een avond vol liedkunstDe Duitse sopraan Julia Kleiter en pianist Michael Gees presenteren een programma gewijd aan twee grootmeesters van het Duitse lied: Franz Schubert en Hugo Wolf. Kleiter, bekend van haar optredens op het operapodium, toont haar veelzijdigheid in het intieme liedgenre. Gees, ooit 'de Mozart van Westfalen' genoemd, begeleidt haar met zijn uitmuntende pianospel.
Muzikale erfenis
Het programma omvat werken uit Schuberts rijke nalatenschap van meer dan zeshonderd liederen, waarin dichtkunst en muziek op ideale wijze samensmelten. Daarnaast klinkt muziek van Hugo Wolf, die voortbouwde op Schuberts erfenis en zich ontwikkelde tot een pionier van het modernisme in de liedkunst. Samen verkennen Kleiter en Gees de emotionele diepgang en muzikale finesse van deze twee componisten, die behoren tot de belangrijkste figuren in de geschiedenis van het Duitse lied.
Er zijn momenteel geen voorstellingen gepland.