In Extase met Ravel, Szymanowski en Skrjabin
Een programma vol klankrijkdom uit het begin van de twintigste eeuw, met Skrjabins vreugdevolle Le Poème de l'Extase, Szymanowski's exotische Eerste vioolconcert en Ravels dansante Valses nobles et sentimentales.
Symfonische pioniers verkennen nieuwe dimensies in klank, ritme en structuur
Ontdek de eindeloze klankwereld van het begin van de twintigste eeuw, een tijd waarin componisten op zoek gingen naar diepere expressiviteit en de grenzen van de herkenbare, tonale werkelijkheid verruimden met nieuwe dimensies in klank, ritme en structuur.
Een van de absolute topstukken uit die periode is Le Poème de l'Extase van Aleksandr Skrjabin. Als nooit tevoren speelt Skrjabin met weelderige harmonieën en klankkleuren: droommuziek voor de binnenkant van de ogen. Geïnspireerd door de theosofie mondt het werk uit in een vreugdevolle lofzang op het leven, waarin de mensenziel reikt naar het allerhoogste.
Het zelden uitgevoerde Eerste vioolconcert van Karol Szymanowski voert de luisteraar naar een andere wereld met oosterse timbres en exotische klankschilderingen, afgewisseld met romantische passages waarin de vioolsolist heerlijk kan uitpakken.
Tussendoor zorgt impressionistisch genie Maurice Ravel voor een waar kleurenfeest. In zijn dansante Valses nobles et sentimentales keert hij de wals subtiel binnenstebuiten en creëert en passant een van zijn verrukkelijkste composities.