Koffieconcert | Rietkwintet Reedels
Rietkwintet Reedels, ontstaan tijdens masterclasses van leden van het Calefax-kwintet, combineert hobo, klarinet, saxofoon, basklarinet en fagot tot een warme, zoemende klank. Met arrangementen van Mozart, Janáček en Bartók.
Vijf rietblazers spelen Mozart, Janáček en Bartók met een warme, zoemende klank
Reedels is een ensemble dat is ontstaan tijdens een kamermuziekatelier, waar leden van het wereldberoemde Calefax-kwintet masterclasses gaven. Dat inspireerde de musici zo dat ze besloten samen door te gaan.
Wat Reedels zo uniek maakt? Vijf blaasinstrumenten die allemaal hun klank ontlenen aan een rietje: de hobo, klarinet, saxofoon, basklarinet en fagot. Samen zorgen ze voor een prachtige warme, zoemende klank die je echt live moet ervaren.
Dit bijzondere ensemble brengt een betoverend programma met gearrangeerde klassieke muziek. Op het programma staan delen uit Mozarts Kwintet KV 406, de Zdenka-variaties van Janáček en de Roemeense volksdansen van Bartók.