La Belle Hélène
Muziektheatervereniging La Mascotte brengt Jacques Offenbachs La Belle Hélène naar het nu. Het is een bruisende Nederlandstalige operakomedie over een uitgeblust huwelijk, fuserende techbedrijven en een supercomputer die een onmogelijke match voorspelt. Met Veronika Akhmetchina, Max Bruins, Tjerk Bakker en Luka den Boer.
Offenbachs komische opera als eigentijdse satire over liefde, macht en algoritmes
‘Als algoritmes beslissen wat je hart nog niet durft’
Een uitgeblust huwelijk en een verlangen naar passie. Fuserende techbedrijven en riskante machtsspelletjes. En een supercomputer die een onmogelijke match voorspelt. Welkom in de wondere wereld van La Belle Hélène van La Mascotte: een bruisende, eigentijdse operakomedie waarin romantiek, macht en ambitie gevaarlijk door elkaar lopen.
Wat gebeurt er als de hypermoderne supercomputer VENUS 3000 zich gaat bemoeien met de liefde? Muziektheatervereniging La Mascotte Emmeloord – Zwolle brengt Jacques Offenbachs beroemde opéra bouffe uit 1864, op een libretto van Henri Meilhac en Ludovic Halévy, naar het heden. Het is een sprankelende Nederlandstalige bewerking vol scherpe humor, herkenbare relaties en muzikale energie. Een voorstelling vol satire en verleiding, voor liefhebbers van opera én voor iedereen die gewoon zin heeft in een heerlijke avond uit.
Met de solisten Veronika Akhmetchina (Hélèna), Tjerk Bakker (Menelaus), Max Bruins (Paris) en Luka den Boer (Calchas), samen met het koor en jeugdkoor en ander talent van La Mascotte. Dirigent: Marion Bluthard. Regie en tekstbewerking: Remy van Tilburg. Het decor is ontworpen door Cibap, vakschool voor vormgeving Zwolle.