Terug naar overzicht

Open Studio: Language of the Birds

Van soefi-kosmologieën tot Griekse mythen en Egyptische hiërogliefen zagen mensen eeuwenlang vogelgezang als een mysterieuze taal. In Open Studio: Language of the Birds onderzoeken Reza Mirabi en een internationaal gezelschap kunstenaars wat de taal van vogels vandaag kan betekenen. Geïnspireerd door het 12e-eeuwse gedicht Mantiq ut-Tayr volgen ze zang, fabels en waargebeurde verhalen van mensen die opnieuw leren luisteren in tijden van fragmentatie. Zo ontdekken ze sporen van gedeelde betekenis te midden van verdriet en verlies.

Afbeelding Open Studio: Language of the Birds

Herontdek vogelzang als mystieke taal van verbondenheid

Van soefi-kosmologieën tot Griekse mythen en Egyptische hiërogliefen: mensen proberen al eeuwen te begrijpen wat vogels ’zeggen’. Hun zang werd gezien als een geheimzinnige taal, soms als een boodschap uit de natuur, soms zelfs als iets goddelijks.

Tijdens Open Studio: Language of the Birds gaat Reza Mirabi samen met kunstenaars Saba Alizadeh, Astrønne, Sher Doruff, Gustavo Ciríaco, Matilde Bassetti en Khaled Abdou een bijna onmogelijke uitdaging aan: onderzoeken wat de taal van vogels vandaag de dag zou kunnen betekenen.

De makers laten zich inspireren door het 12e-eeuwse gedicht Mantiq ut-Tayr van Attar van Nishapur.

Ze volgen vogelzang, fabels en waargebeurde verhalen van mensen die opnieuw leren luisteren naar vogels in een wereld die uit elkaar valt. Ook onderzoeken ze manieren van luisteren naar wat er achter dit moment schuilgaat, als sporen van gedeelde betekenis in tijden van verdriet, fragmentatie en verlies.

De uitgaansagenda van Podium Cadeaukaart
wordt samengesteld en beheerd door

Logo cultuurconnex.nl

Wij gebruiken functionele, analytische en tracking cookies (en daarmee vergelijkbare technieken) om jouw ervaring op onze website te verbeteren en om je van relevante advertenties te voorzien.

Aanpassen