Paceshifters play Nirvana
Paceshifters brengt een eigenzinnig eerbetoon aan Nirvana, ter ere van 35 jaar Nevermind. Met rafelranden en urgentie spelen ze nummers van het legendarische album, aangevuld met andere Nirvana-klassiekers. Support komt van Cloudsurfers, dat garagepunk, post-grunge en psychrock combineert tot een explosieve live-ervaring.
Rocktrio Paceshifters brengt met vuur en urgentie een eerbetoon aan Nirvana
Paceshifters play Nirvana – 35 years of Nevermind vertrekt bij een simpel gegeven: 1991 is al lang voorbij, maar dat ene album weigert te stoppen met draaien. Nevermind duwde alternatieve gitaarmuziek de mainstream in en liet een spoor achter dat nog steeds voelbaar is; meerdere generaties zijn opgegroeid met deze instant classic.
Voor Paceshifters, al jarenlang één van de hardst werkende rocktrio's van Nederlandse bodem, was Nirvana niet alleen een invloed, maar de reden om überhaupt een gitaar op te pakken. In plaats van een museale, integrale uitvoering van Nevermind kiest de band voor iets dat dichter bij hun eigen DNA ligt: een set vol nummers van dat album, aangevuld met andere Nirvana-klassiekers, gespeeld met dezelfde rafelranden en urgentie die ooit rond Sub Pop en bands als Mudhoney en Sonic Youth hing.
De reputatie van Paceshifters is gebouwd op liveshows die draaien op spanning, erupties en climaxen, en precies die aanpak wordt nu op het Nirvana-materiaal losgelaten. Support komt van Cloudsurfers, een vijfkoppige band uit Nijmegen die met twee drummers en een gemuteerde mix van garagepunk, post-grunge en psychrock recht op het oog van de storm afgaat.
Samen zorgen Paceshifters en Cloudsurfers voor een avond waarop het Nirvana-songboek niet in een vitrine staat, maar midden in de zaal klinkt: luid, rafelig en scherp, en het bewijs dat deze songs na 35 jaar nog steeds gevaarlijk goed klinken.