Schrijversgeheimen: Meijer en Gons
In Schrijversgeheimen gaan Eva Meijer en Babs Gons met elkaar in gesprek. Meijer schrijft over taal, stilte en kwetsbaarheid, Gons over verbinding en wie gehoord wordt. Het wordt een avond vol nieuwe perspectieven. Violiste Eva van der Sterren verzorgt het muzikale intermezzo.
Eva Meijer en Babs Gons in gesprek over taal, stilte en verbinding
Schrijversgeheimen brengt auteurs samen die samen voor vonken zorgen. Eva Meijer en Babs Gons trappen de eerste editie van het tweede seizoen af.
Eva Meijer (1980) beweegt zich moeiteloos tussen literatuur, filosofie, muziek en kunst. Hen schrijft romans, essays en poëzie over taal, stilte, dieren, politiek en kwetsbaarheid. Met Het vogelhuis (2016) bereikte Meijer een groot internationaal publiek. Het bekroonde werk werd in meer dan twintig talen vertaald. Daarna verschenen onder meer Muizenleven en de experimentele roman Een woord voor.
Babs Gons (1971) is schrijver, dichter en performer en zet zich al tientallen jaren in voor poëzie en spoken word. Haar werk gaat over identiteit, macht, gemeenschap en de vraag wie gehoord wordt. Met Doe het toch maar (2021) bereikte ze een breed publiek. Ze ontving onder meer De Johnny en de Gouden Ganzenveer en was van 2023 tot 2025 Dichter der Nederlanden. Onlangs verscheen Wie zijn we morgen.
Waar Meijer onderzoekt hoe taal en stilte onze verhouding tot de wereld bepalen, zoekt Gons naar woorden voor wat mensen verbindt. Dat belooft een avond vol verrassende inzichten en inspirerende gesprekken. Het muzikale intermezzo wordt verzorgd door violiste Eva van der Sterren, een ‘excentrieke vrije vogel’ met energiek spel.